.: اعلامیه :.

((نیازمند ب پلیس )) مدیر شعبه * Sara *


داستان های معجزه آسا - هالووین پیشاپیش مبارک

هالووین پیشاپیش مبارک

سه شنبه 8 آبان 1397 08:14 ب.ظ

نویسنده:
&Sarina& €£

اجرای جشن هالووین

جالب است بدانید که هالووین امروزی که برگزار می شود با چیزی که در گذشته اتفاق می افتاده متفاوت است:

هالووین امروزی: مراسم هالووین از شب 31 اکتبر آغاز می شود و بهانه ای برای شادی، تفریح و گذاراندن اوقاتی بیاد ماندنی در کنار دوستان و آشنایان می باشد. دیگر همه آماده ی اجرای مراسم هستند لباس های هالووینیشان را به تن می کنند.

کوچه و خیابان ها پر می شود از کسانی که خود را شبیه به هیولاها، شیطان و نمادهای مورد علاقیشان(لیدی باگ در دخترا کت نوار در دخترا )کرده اند. در این شب ها آتش می افروزند به هم تبریک هالووین ( happy Halloween ) به معنای هالووینتان مبارک می گویند، به هم شیرینی و شکلات تعارف می کنند، جشن می گیرند و غذاهای هالووینی می خورند.

کودکان هم با هم سن و سالانشان به خانه ی همسایگان می روند و از آن ها درخواست شیرینی، شکلات و هدیه می کنند.

امروزه بسیاری از عقاید و آداب هالووین دستخوش تغییر شده است و از آن همین مقدار بجای مانده است و تنها برخی مناطق معدود مراسم هالووین را شبیه به گذشتگان برپا می کنند، شاید بهترین چیزی که در حال حاضر از مراسم هالووین باقی مانده یاد کردن از روز رستاخیر و مردگان باشد.

هالووین در گذشته: در گذشته هالووین بیشتر با دین و مراسم مذهبی آمیخته بود. مردم بیشتر بر سر مزار رفتگانشان می رفتند، آتش روشن و قربانی می کردند. میهمانی هایی می گرفتند و غذاهای مختلفی آماده و به یکدیگر تعارف می کردند زیرا عقیده داشتند در این شب پلی میان این جهان و دنیای دیگر ایجاد می شود و ارواح می توانند به کنار آشنایانشان بیایند و با آن ها غذا بخوردند و هرکس سخاوت بیشتری در سیر کردن دیگران داشته باشد تا هالووین بعد از گزند بدی ها دور می ماند.

در قدیم بیشتر لباس هایی که از پوست حیوانات درست می شد را می پوشیدند و کشیشان کلیساها به پیشگویی می پرداختند و به یکدیگر سیب که یکی از نمادهای هالووین است را تعادف می کردند. سیب نماد بخشندگی و نشانه ای از میوه ها و درختان بود.

کشیشان در هالووین نقش بشیار پر رنگ تری داشتند و آن ها هالووین را با دعا به پایان می رساندند.

نکته ی قابل ذکر دیگر در آمیختن هالووین با خرافات است. از دیرباز سحر و جادو و پیش گویی قسمت اعظمی از هالووین را احاطه کرده بود و امروز همه ساله هم برخی عقاید این مراسم دستخوش تحریف می شود.

برای مثال در گذشته با پایان پاییز و آغاز زمستان آتش روشن می کردند تا هم ارواح را از خانه هایشان دور کنند و هم از گرمای آن استفاده کنند و یا در آن قربانی هایشان را می انداختند. اما امروزه روشن کردن آتش هم در حال منسوخ شدن است. همچنین در گذشته هالووین چهره ای دوستانه تر داشت و مردم با ارواح به خوردن شام می پرداختند اما حالا در بعدی شوم، ترسناک و خشن پیدا کرده است.

همچنین در گذشته به برخی خرافات مانند شوم بودن گربه ی سیاه یا راه رفتن زیر نردبان در هالووین اعتقاد داشتند اما هم اکنون این افکار کم رنگ و کم رنگ تر شده است.

هالووین

 

هالووین
کیا جشنش میگیرنننننن؟؟؟؟نظرات : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 8 آبان 1397 08:36 ب.ظ